شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

پیش‌فرض اشتباه بود؛ فیلم‌بردارِ 74 ساله سکان اسکار را به دست می‌گیرد 18 اسد|مرداد 1396

 

جان بیلیِ ۷۴ ساله که فیلم‌بردار فیلم‌هایی چون «مردم معمولی»، «ژیگولوی آمریکایی»، «اندوه بزرگ» و «چه‌گونه یک عاشق لاتین باشیم» در سال ۲۰۱۷ بوده، از سوی اعضای هیأت مدیران به عنوان 36مین رییس اسکار انتخاب شد.

احتمال‌ها بر این بود که لورا درن به عنوان رییس جدید گزینش شود. او در دو دهۀ اخیر در میان رهبران منتخب اسکار جای داشت، اما گروه مدیران ترجیح دادند از تجربۀ کسی که پشت دوربین حضور دارد استفاده کنند. بیلی اکنون چهاردهمین سال حضور در هیأت مدیرۀ اسکار را پشت سر می‌گذارد.

همچنان آکادمی لوییس بورول، هنرمند چهره‌آرا را به عنوان اولین نایب رییس برای کمیتۀ جوایز و رویدادها انتخاب کرد. کاترین کندی، رییس لوکاس فیلم نیز نایب رییس کمیتۀ موزه انتخاب شد. مایکل ترونیک تدوینگر نیز نایب رییس میراث و تاریخ انتخاب شد و نانسی آتلی، رییس فاکس سرچلایت نیز نایب رییس آموزش واطلاعات شد. جیم جیانوپولوس، رییس پارامونت خزانه‌دار و دیوید رابین کارگردان به عنوان دبیر آکادمی گزینش شدند.

گروه مدیریت جدید باید کار پیش‌برد موزۀ آکادمی را که با بودجه ۴۰۰ میلیون دالری در دست ساخت است، پیش ببرند. این موزه سال ۲۰۱۹ افتتاح می‌شود.