شنبه 26 حوت|اسفند 1396 برابر با 17 مارچ 2018

کهکشانی‌ها به سوپرجام رسیدند 26 اسد|مرداد 1396

 

تیم‌های فوتبال ریال مادرید و بارسلونا بامداد روز پنجشنبه دیدار برگشت خود در سوپرکاپ اسپانیا را در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو برگزار کردند که در پایان، تیم ریال مادرید ۲ بر صفر پیروز میدان شد.

نیمۀ نخست این بازی با برتری کامل ریالی‌ها همراه بود که حاصل آن دو گول زیبا برای شاگردان زیدان بود. در مقابل بارسلونا کاملاً سرگردان، بی روحیه و بدون برنامه نشان داد.

ریالی‌ها این نیمه را توفانی شروع کردند و روی شوت سهمگین و راه دور مارکو آسنسیو در دقیقۀ ۴ نخستین شوک را به آبی‌اناری‌ها وارد کردند. بارسلونا بعد از این گول کاملاً روحیه خود را از دست داد.

موقعیت‌هایی که بنزما، لوکاس واسکز و آسنسیو از دست دادند از برتری مطلق ریال مادرید حکایت می‌کرد. در اواسط این نیمه تیر دروازۀ مانع گولزنی ریالی‌ها شد، اما سرانجام در دقیقۀ ۳۹ کریم بنزما با کنترلی دیدنی و ضربه‌یی فوق‌العاده دروازۀ ترشتگن را گشود.

در نیمۀ دوم والورده خیلی زود و در دقیقۀ ۵۰ پیکه را بیرون کشید تا نلسون سمدو پرتغالی به میدان بیاید. چند دقیقه بعد شوت مسی در حالت تک‌به‌تک با ناواس به تیر افقی دروازه اصابت کرد.

 ریال مادرید این موقعیت را روی شوت سهمگین بنزما پاسخ داد. بارسلونا هر چه از زمان نیمۀ دوم گذشت شرایط بهتری پیدا کرد. در اواسط این نیمه ضربۀ سر لوئیس سوارز به تیر دروازۀ ریال مادرید برخورد کرد تا همچنان دروازۀ ناواس بسته بماند.

ریال مادرید که در نوکمپ ۳ بر یک پیروز شده بود در غیاب رونالدو بازی برگشت را نیز ۲ بر صفر برد تا در مجموع ۵ بر یک برنده شود و مقتدرانه فاتح سوپر جام گردد.