شنبه 26 حوت|اسفند 1396 برابر با 17 مارچ 2018

راجپوت به دلایل امنیتی از سمتش کنار رفت 30 اسد|مرداد 1396

 

لالچاند راجپوت، مربی هندی تیم ملی کریکت افغانستان می‌گوید که به خاطر رفتن به کابل تمایلی ندارد و از این‌رو از فدراسیون کریکت افغانستان جدا شده است.

لالچاند در گفت‌وگویی با رسانه‌ها گفته است که فدراسیون کریکت افغانستان از او خواسته است که به حیث سرمربی به افغانستان بیاید، اما او به علت ناامنی‌ و شرایط فعلی افغانستان نمی‌خواهد که زنده‌گی‌اش را با خطر روبه‌رو سازد.

اما فدراسیون کریکت افغانستان روز پیش به گونۀ رسمی اعلام کرد که قرارداد یک‌سالۀ آنان با لالچاند راجپوت، مربی این تیم تا آخر ماه آگست امسال پایان می‌یابد و دیگر با این تیم نیست.

لالچاند راجپوت، در ماه جونِ سال پیش از سوی فدراسیون کریکت افغانستان به عنوان مربی تیم ملی انتخاب شد.

فدراسیون کریکت افغانستان نیز با نشر اعلامیه‌یی گفته است که در تلاش انتخاب جایگزین لالچاند راجپوت و بهترین مربی برای تیم ملی است.

با این که فدراسیون کریکت افغانستان در بارۀ مربی جدید تیم ملی چیزی نمی‌گوید، اما منابع نزدیک به این فدراسیون می‌گویند که مربی جدید تیم ملی از کشور سریلانکا و یا هم آفریقای جنوبی خواهد بود.

هرچند آوازه‌های مبنی بر انتخاب مربی از کشور سریلانکا بیشتر سر زبان‌ها شده، اما هرشل گیبز، توپ‌انداز آزاد آفریقای جنوبی به این سمت اعلام آماده‌گی کرده است.