شنبه 26 حوت|اسفند 1396 برابر با 17 مارچ 2018

آغاز مسابقات گراندسلام آمریکا در نبود، ویورینکا، ماری و جاکوویچ 6 سنبله|شهریور 1396

 

قرار است 137مین دور مسابقات تینس گراندسلام‌ آمریکا «US OPEN» ساعت 7:30 شب به وقت افغانستان، در نبود ستینلیس ویورینکا، قهرمان دور قبل این مسابقات، اندی ماری مصدوم و نواک جاکوویچ، آغاز شود.

در نبود این بازیکنان شانس پیروزی رافایل نادال هسپانیایی و راجر فیدرر سویسی برای پیروزی در این دور مسابقات گراندسلام بیشتر می‌شود.

فیدرر و نادال پیش از این در مسابقات گراندسلام آمریکا در برابر هم قرار نگرفته‌اند. اما بیرون از آمریکا 38 بار برابر هم قرار گرفته‌اند که 24 بار نادال و 14 بار هم فیدرر برنده شده است.

بر بنیاد معلومات صفحۀ رسمی مسابقات گراندسلام آمریکا، این آخرین مسابقات این فصل است که به تاریخ 10 سپتامبر با اعلام قهرمان به پایان می‌رسد.

ماریا شاراپووا، قهرمان تینس زنان نیز در این مسابقات حضور یافته که نخستین دیدارش را برابر سمونا هلپ انجام خواهد داد.

ماریا شاراپووا، به علت استفادۀ داروهای قوت‌بخش غیرقانونی/دوپنگ به مدت دو سال از بازی‌ها محروم اعلام شد که پس از این مدت برای نخستین‌بار در مسابقات گراندسلام اشتراک کرده است.

در بخش زنان گراندسلام، انجلیک کربر، از عنوان قهرمانی‌اش در برابر ناومی اوساکا، دفاع می‌کند.

در این دور مسابقات گراندسلام آمریکا «US OPEN» بیش از 50 میلیون دالر آمریکایی به جوایز هزینه شده که برای قهرمان این مسابقات 3 میلیون و 700 هزار و برای بازیکنانی که به دور نیمه‌نهایی این مسابقات راه‌ می‌یابند، 9 صد و 20 هزار دالر آمریکایی انعام داده می‌شود. همچنان برای 64 بازیکنی که در دور نخست این مسابقات حذف می‌شوند، 50 هزار دالر آمریکایی در نظر گرفته شده است.