شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

ناتوانی حکومت برای رویارویی با غاصبان زمین در هرات 22 سنبله|شهریور 1396

 

ریاست زمین‌های/اراضی هرات توانایی رویارویی با غاصبان زمین را ندارد. عبدالملک کاتبی، سرپرست این ریاست امروز با بیان این مطلب در نشستی خبری در این ولایت می‌گوید که بارها از سوی غاصبان زمین تهدید به مرگ شده است.

آقای کاتبی، هر چند از غاصبان زمین نام نمی‌برد، اما می‌گوید که این افراد از سوی برخی مقام‌های حکومتی، نماینده‌گان مجلس و برخی افراد با نفوذ پشتی‌بانی می‌شوند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات هر چند مشکلات در برابر مبارزه با غصبان زمین را می‌پذیرد، اما می‌گوید که ادارۀ محلی برای پس‌گیری زمین‌های غصب‌شده به گونۀ جدی تلاش می‌کند.

سرپرست ریاست زمین‌های هرات می‌گوید که در جریان یک سال گذشته هزاران جریب زمین را از نزد غاصبانی کم‌نفوذ پس گرفته‌اند، اما هنوز هم بیش از 64 هزار جریب زمین در چنگ غاصبان زورمند قراردارد که این ریاست توانایی پس‌گیری آن را ندارد.

بر بنیاد گفته‌های مسؤولان، در یک سال گذشته بیش از 200 پروندۀ غاصبان زمین را برای بررسی به نهادهای عدلی و قضایی فرستاده‌ شده است.

سال پار مسؤولان پیشین شهرداری هرات گفته بودند، زمین‌هایی را در این ولایت کشف کرده‌اند که غاصبان می‌خواستند به بهانۀ تخصیص این زمین‌ها به گورستان، آن‌ها را غصب کنند.