دوشنبه 28 حوت|اسفند 1396 برابر با 19 مارچ 2018

طالبان و داعش ورود مواد خوراکی به ولسوالی‌های جوزجان را ممنوع کردند 24 سنبله|شهریور 1396

 

در نتیجۀ ناامنی‌ها در جوزجان، بهای مواد خوراکی دو برابر افزایش یافته است.

حلیمه صدف کریمی، عضو شورای ولایتی جوزجان به سلام‌وطندار می‌گوید، داعش و طالبان در مسیر ولسوالی‌های قوش‌تپه و درزاب ایست‌های بازرسی بنا کرده‌اند و مانع ورود کامیون‌های مواد خوراکی به این ولسوالی‌ها می‌شوند.

به گفتۀ بانو کریمی، حالا کار به جایی رسیده که شماری درِ دکان‌های خود را بسته‌اند و شماری دیگر مواد خوراکی را از راه‌های دشوارگذر، قاچاقی وارد درزاب و قوش‌تپه می‌کنند.

این عضو شورای ولایتی هشدار می‌دهد که اگر حکومت به امنیت این ولایت توجه نکند، 15 درصدی که تحت مدیریت نیروهای امنیتی قرار دارد نیز به تصرف طالبان و داعش درخواهد آمد.

بازمحمد داور، سرپرست ولسوالی درزاب افزایش بهای مواد خوراکی در این ولسوالی را تأیید می‌کند و می‌گوید، باشنده‌گان درزاب در وضعیت بد اقتصادی به سر می‌برند و با افزایش بهای مواد خوراکی وضعیت از پیش بدتر شده و حکومت تاکنون کمترین توجهی برای نابودی داعش و طالبان در جوزجان نکرده است.

محمدرضا غفوری، سخنگوی والی جوزجان می‌گوید که تلاش‌ها برای راه‌اندازی عملیات تصفیه‌یی در این ولایت جریان دارد و به زودی این عملیات برگزار خواهد شد.

تاکنون طالبان و گروه داعش در این باره چیزی نگفته‌اند.

جوزجان از جمله ولایت‌هایی‌ست که اخیراً نفوذ داعش در آن بیشتر شده است. طالبان نیز در این ولایت حضور دارند و بارها اتفاق افتاده که دو گروه به جان هم افتاده‌اند.