دوشنبه 28 حوت|اسفند 1396 برابر با 19 مارچ 2018

طالبان در غور «مانع خاک‌سپاری اجساد نیروهای امنیتی شدند» 26 سنبله|شهریور 1396

 

طالبان در ولایت غور مانع خاک‌سپاری جان‌ باخته‌گان نیروهای خیزش مردمی شدند. باشنده‌گان منطقۀ غلمین شهر فیروزکوه و اعضای شورای ولایتی غور به سلام‌وطندار می‌گویند که طالبان اجازۀ دفن دو سرباز نیروهای خیزش مردمی را در این منطقه ندادند و جنازه‌ها برای دفن به شهر فیروزکوه منتقل شد.

مردم محل می‌گویند، طالبان در غلمین اموال خانه‌های شماری از نیروهای خیزش مردمی را به غارت برده‌اند، حدود 6 خانۀ این نیروها را به آتش‌ کشیده‌اند و برخی از باشنده‌گان محل از جمله یکی از نزدیکان ملاسعدی‌یار، فرمانده نیروهای خیزش مردمی را اسیر گرفته‌اند.

فضل‌الحق احسان، رییس شورای ولایتی غور می‌گوید که از سه روز به این‌سو در درگیری‌ها میان نیروهای خیزش مردمی و طالبان 3 تن از این نیروها و 2 تن از طالبان کشته شده‌اند.

به گفتۀ او، در حال‌ حاضر ده‌ها خانواده در غلمین به علت ادامۀ درگیری‌ها خانه‌های‌شان را ترک کرده و به دیگر بخش‌ها رفته‌اند.

رییس شورای ولایتی غور هشدار می‌دهد، در صورت عدم توجه دولت به مناطق زیر ادارۀ طالبان، دامنۀ ناامنی‌ها به شهر فیروزکوه مرکز این ولایت گسترش خواهد یافت.

محمداقبال نظامی، سخنگوی پولیس غور آتش‌کشیدن خانه‌های نیروهای خیزش مردمی از سوی طالبان را تأیید می‌کند، اما در بارۀ ممنوعیت خاک‌سپاری این نیروها از سوی این گروه چیزی نمی‌گوید.

به گفتۀ او، در درگیری دو شب پیش نیروهای امنیتی و خیزش‌ مردمی با طالبان، 1 سرباز، 1 نیروی خیزش مردمی و 1 طالب کشته شدند.

سخنگوی پولیس غور از راه‌اندازی عملیات پاک‌سازی در منطقۀ غلمین در آیندۀ نزدیک خبر می‌دهد.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند. این گروه 3 روز پیش منطقۀ غلمین را تصرف کرد.