آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

پایان تنش‌های لفظی نور و حکمتیار 26 سنبله|شهریور 1396

 

پس از تنش و اتهام‌های لفظی میان گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان و عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان نگرانی‌هایی میان شهروندان خلق شده بود که دامنۀ این تنش‌ها افزایش می‌یابد و سبب بحران در کشور می‌شود.

حال رییس اجماع ملی مردم افغانستان می‌گوید، رهبر حزب اسلامی و رییس اجرایی جمعیت اسلامی به آنان وعده سپرده‌اند که دامنۀ بحران را بیشتر نمی‌کنند و پس از این از صحبت‌های کنایه‌آمیز در برابر هم خودداری می‌کنند.

محمدابراهیم الکوزی، رییس اجماع ملی مردم افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید، آقای نور و آقای حکمتیار وعده داده‌اند که پس از این به نشانی‌ هم‌دیگر نمی‌تازند.

رییس اجماع ملی مردم افغانستان می‌افزاید، تلاش‌های آنان برای گفت‌وگوی رو در رو میان آقای نور و حکمتیار نیز جریان دارد و در کنار آن برای مذاکره صلح با طالبان به ولایت‌های افغانستان می‌روند تا زمینۀ گفت‌وگوهای صلح را برابر کنند.

سخنگوی عطامحمدنور والی بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان و سخنگوی حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار گفت‌وگوهای اجماع ملی مردم افغانستان را تأیید می‌کنند و می‌گویند که اگر موضوع منافع ملی در میان باشد، آنان حاضر اند که با هم دیدار و گفت‌وگو کنند.