آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

گشایش پنجمین‌دور مسابقات آسیایی داخل سالون در ترکمنستان 27 سنبله|شهریور 1396

 

دور پنجم مسابقات آسیایی داخل سالون ناوقت‌های روز پیش با حضور محمداشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان و برخی از رؤسای جمهور کشورهای دیگر از سوی قربان گلی بیردی محمدوف، رییس جمهور ترکمنستان، گشایش یافت.

قرار است در ادامۀ این مسابقات امروز (دوشنبه) 22 ورزشکار افغانستانی از رشته‎های گونه‌گون برای رسیدن به مدال در برابر رقیب‌های‌شان به میدان بروند.

در رشتۀ تکواندو، خدیجه رضایی در وزن 46 کیلوگرام برابر رقیبش از چین، فرحناز یعقوبی در وزن 46 کیلوگرام برابر رقیبش از هند، بلال زازی در وزن 54 کیلوگرام برابر وحیدالله یوسفزی بازیکن افغانستانی و حمیدالله نیازی در وزن 74 کیلوگرام برابر رقیبش از لاووس به میدان می‌روند.

در رشتۀ جوجیت‌سو هم مهدی ابراهیمی در وزن 77 کیلوگرام برابر رقیبش از فیلپین، نظر رضایی در وزن 85 کیلوگرام برابر رقیبش از تاجیکستان، مهدی وکیلی در وزن 69 کیلوگرام برابر حریفش از اردن، عبدالحمید مهردل در وزن 69 کیلوگرام برابر رقیبش از امارات عربی، طاهره سلطانی در وزن 66 کیلوگرام برابر رقیبش از تایلند، احمد رشاد احسانی در وزن مثبت 94 کیلوگرام برابر رقیبش از پاکستان به میدان می‌روند، اما تاکنون رقیب نفیسه احمدی در وزن 77 کیلوگرام مشخص نشده است.

در همین حال بشیر احمد محمدی در رشتۀ ریسلینگ/کشتی‌کج با وزن 90 کیلوگرام برابر رقیبش از تاجیکستان، جاوید احمد احمدی در وزن 90 کیلو گرام برابر رقیبش از ازبیکستان، ولید نوروزی هم در وزن 90 کیلوگرام برابر رقیبش از تاجیکستان، عبدالشفیع ناصری در وزن 68 کیلوگرام برابر رقیبش از تاجیکستان، حکمت‌الله حکیمی در وزن 100 کیلوگرام برابر رقیبش از قرغزستان، سیدگل مهربان در وزن 100 کیلوگرام برابر رقیبش از تاجیکستان، نادر صوفی‌زاده در وزن 100 کیلوگرام برابر رقیبش از تاجیکستان، حکمت‌الله فانوس در وزن 82 کیلوگرام برابر رقیبش از قزاقستان، محمد پهلوان‌زاده در وزن مثبت 100 کیلوگرام برابر رقیبش از پاکستان به میدان می‌روند.

در ادامه، بازیکنان تیم فوتسال افغانستان پس از پیروزی 6-1 برابر چین امروز ساعت 4:15 به وقت افغانستان در بازی دومش برابر مالدیف به میدان می‌رود.

تاکنون در پنجمین دور مسابقات آسیایی داخل سالون، ورزشکاران افغانستانی برندۀ یک مدال طلا در رشتۀ جوجیت‌سو و یک مدال نقره در رشتۀ کشتی شده‌اند و با کسب این مدال‌ها افغانستان جایگاه ششم را در فهرست این دور مسابقات به خود اختصاص داده است.