شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

پیروزی تیم فوتسال افغانستان برابر نایب قهرمان مسابقات آسیا 30 سنبله|شهریور 1396

 

تیم فوتسال افغانستان در پنجمین‌دور رقابت‌های داخل سالون ترکمنستان با پیروزی 4-2 در برابر تیم فوتسال اوزبیکستان، نایب قهرمان مسابقات آسیایی، شب تاریخی‌یی را رقم زد.

در این دیدار سید‌ رضا، علی مهدی، اکبر کاظمی و جواد کریمی برای تیم افغانستان گول‌زنی کردند.

قرار است که تیم فوتسال افغانستان در دیدار نهایی گروهی‌اش امروز (پنج‌شنبه) ساعت 4:15 به وقت افغانستان برابر تیم فوتسال امارات متحدۀ عربی به میدان برود.

گفتنی‌ست که در روز پنجم مسابقات داخل سالون تیم ملی باسکتبال بانوان افغانستان در دیداری برابر تیم باسکتبال بانوان ایران با نتیجۀ 21-4 شکست خورد. اما تیم ملی باسکتبال آقایان افغانستان در دیداری برابر تیم باسکتبال اردن با نتیجۀ 17-11 به پیروزی رسید.

در ادامۀ این مسابقات به روز جمعۀ هفتۀ آینده ، تیم ملی باسکتبال بانوان افغانستان برابر قطر و تیم باسکتبال آقایان افغانستان برابر کشور ساموا به رقابت می‌پردازند.

همچنان در بخش کشتی سنتی نصیر احمد اکرمی و نسیم‌الله سخی‌زاده با شکست در برابر رقبان ترکمنستانی و اوزبیکستانی‌شان شانس رسیدن به مدال نقره را از دست دادند.

زهره رضایی و حیات‌الله خیری در بخش موی‌تای نیز با شکست در برابر حریفان‌شان شانس گرفتن مدال نقره را از دست دادند.

قرار است در روز ششم این مسابقات ورزشکاران افغانستانی در رشته‌های بیلیارد، کورش، فوتسال و تکواندو در برابر حریفان‌شان به رقابت بپردازند.

افغانستان از مسابقات داخل سالون که به میزبانی ترکمنستان برگزار شده است با کسب 7 مدال طلا، برنز و نقره در جایگاه هفتم فهرست اشتراک کننده‌گان قرار دارد.