آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

کسب نهمین مدال در هفتمین روز مسابقات داخل سالون 1 ميزان|مهر 1396

 

میرویس عمرخیل، ورزشکار بخش کورش افغانستان در پنجمین‌ دور مسابقات داخل سالون در ترکمنستان برندۀ مدال برنز شد که با این مدال، افغانستان نهمین مدال خود را در این مسابقات به دست آورد.

او پس از شکست رقیب‌های هندی و ترکمنستانی‌اش با شکست در برابر رقیب ایرانی‌اش برندۀ مدال برنز شد.

در بازی دوم افغانستان، اجمل اسحاقزی، پس از شکست در برابر رقیب هندی‌اش در برابر رقیبش از تاجیکستان به زانو درآمد و از ادامۀ این بازی حذف شد.

در ادامۀ این مسابقات، تیم باسکتبال بانوان افغانستان با نتیجۀ 8-22 در برابر اردن و بانتیجۀ 18-21 در برابر تیم باسکتبال قطر شکست خورد.

قرار است در روز هشتم این مسابقات تیم فوتسال افغانستان پس از 3 پیروزی پی‌هم ساعت 3:30 روز شنبه به وقت افغانستان برابر تیم فوتسال میزبان «ترکمنستان» به میدان برود.

همچنان در روز هشتم این مسابقات در بخش کشتی، نسیم‌الله سخی‌زاده در برابر حریف ایرانی و نصیراحمد اکرمی هم در برابر حریف اوزبیکستانی‌اش به میدان می‌روند.

در ادامه این مسابقات، بیلیارد بازان افغانستان نخست در برابر هانگ‌کانگ و سپس در برابر تیم سنوکر چین به رقابت می‌پردازند.

در بخش شطرنج نیز حبیب‌الله امینی و سلیمان احمد اشرفی برابر هم و ستاره عزیزی در برابر حریفش از مالدیف و فرحناز سادات در برابر حریفش از نیپال بازی خواهند کرد.

در بخش کیک بوکس، محمد نظیف، با وزن منفی 57 کیلو گرام در برابر رقیبش از سوریه، مصطفا عمری، با وزن 67 کیلوگرام در برابر رقیبش از تاجیکستان، روح‌الله محمد، با وزن منفی 75 کیلوگرام در برابر حریفش از اوزبیکستان و شاپور گلبهاری هم با وزن منفی 63 کیلوگرام در برابر حریفش از پاکستان به میدان می‌روند.

افغانستان اکنون با کسب 9 مدال در فهرست کشورهای اشتراک کننده‌گان جایگاه 23‌ام را دارد.