شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

پس از 35 سال افغانستان نخستین مدال را در پهلوانی به دست آورد 3 ميزان|مهر 1396

 

نوراحمد احمدی، پهلوان کشور در مرحلۀ پنجم مسابقات آسیایی داخل سالون به میزبانی ترکمنستان، در وزن 97 کیلوگرام نخست برابر حریف تاجیکستانی‌اش به پیروزی رسید، اما مسابقۀ دوم را به ایران واگذار کرد و مدال برنز گرفت.

احمدی پس از سال 1982 نخستین‌ مدال را در بخش پهلوانی برای افغانستان به دست آورد.

در بخش پهلوانی در کنار احمدی، 5 پهلوان دیگر کشور نیز به مسابقه پرداختند که جاوید رحیمی و فرهاد ملکزاده، بازی نخست را بردند و بازی‌های دیگر را به حریفان‌شان واگذار کردند و از ادامۀ این مسابقات حذف شدند.

همچنان در روز نهم این بازی‌ها افغانستان در بخش شطرنج، سنوکر، کشتی و سامبو در برابر رقیبانش شکست خورد و شانس رسیدن به مدال‌ را از دست داد.

در بخش سنوکر  نیز محمدرییس سینزی، در برابر رقیبش از اردن و صالح‌محمد محمدی، در برابر رقیبش از امارات متحدۀ عربی پیروز شدند و در ردۀ 16 بهترین بازیکنان ایستادند.

در بخش کیک‌بوکس 4 ورزشکار افغانستان در برابر حریفان‌شان به میدان رفتند که تنها یک‌تن آنان برنده شد

همچنان، 8 ورزشکار دیگر افغانستان هم در بخش سامبو به رقابت پرداختند، اما همه در برابر حریفان‌شان شکست خوردند.

در روز دهم این مسابقات ورزشکاران افغانستان در بخش‌های پهلوانی، سامبو، شطرنج و بیلیارد در برابر حریفان‌شان به رقابت خواهند پرداخت.

تاکنون ورزشکاران افغانستان در مسابقات داخل سالون ترکمنستان 1 مدال طلا، 1 مدال نقره و 9 مدال برنز به دست آورده‌اند که بزرگ‌ترین دستاورد در تاریخ ورزش کشور حساب می‌شود.