شنبه 26 حوت|اسفند 1396 برابر با 17 مارچ 2018

ولسوالی قلندرِ خوست در مرکز از یک کانتینر اداره می‌شود 7 ميزان|مهر 1396

 

بر سر تپه‌یی در روستای متون مرکز خوست کانتینری دیده می‌شود که از آن‌جا تمامی کارهای اداری ولسوالی قلندرِ این ولایت اداره می‌شود.  گفته می‌شود که ساختمان اداری ولسوالی قلندر به علت ناامنی به «متون» منتقل شده است.

باشنده‌گان ولسوالی قلندرِ خوست می‌گویند، ناامنی‌ها، تنش‌های قومی و نبود حکومت محلی سبب شده است که ساختمان اداری این ولسوالی به متون منتقل شود که با این کار مشکلات آنان چند برابر شده است.

قاضی محمد، یکی از باشنده‌گان محل در گفت‌وگویی به سلام‌وطندار می‌گوید که در کنار مشکلات حقوقی و قومی آنان برای رسیده‌گی به عرایض شان و اخذ شناس‌نامه‌ از ولسوالی قلندر به این روستا می‌آیند.

به گفتۀ او، به علت ناامنی‌ها برنامۀ همبسته‌گی ملی نیز در این ولسوالی عملی نشده و پول‌ آن هم در بانک مانده است.

باشنده‌گان ولسوالی قلندرِ خوست از حکومت می‌خواهند که امنیت این ولسوالی را تأمین کند و تمامی تشکیلات اداری اش را نیز به این ولسوالی بفرستد تا مشکلات‌شان را از نزدیک حل کنند.

جمیل‌شاه، ولسوال قلندر در گفت‌وگویی به سلام‌وطندار می‌گوید، آنان به علت ناامنی‌ها و نبود جاده به مرکز خوست آمده‌اند و کارهای‌شان را از داخل یک کانتینر انجام می‌دهند.

اما شیر پادشاه اُرگونی، معاون والی خوست به سلام‌وطندار می‌گوید، نبود ساختمان و جاده سبب شده است که کارهای ولسوالی قلندر را از مرکز انجام دهند.