آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

فهرست بازیکنان تیم ملی افغانستان برابر اردن اعلام شد 10 ميزان|مهر 1396

 

تیم ملی فوتبال افغانستان فهرست 22 نفره‌اش برای حضور در مسابقات آسیایی برابر اردن را اعلام کرد.

بر بنیاد معلومات فدراسیون فوتبال کشور، برخی از بازیکنان تیم ملی به نسبت مشکلات در این بازی حضور نخواهند داشت.

حسن امین و کنشکا طاهر، به علت گرفتاری‌های شخصی، فرید سادات، نورحسین، عمران حیدری، مصطفا آزادزوی، مسیح سیغانی و مصطفا زازی به خاطر مسابقات باشگاه‌های‌ اروپایی، در این رقابت نخواهند بود. شریف محمد هم به علت داشتن 2 کارت زرد از حضور در این مسابقه محروم است.

قرار است تیم ملی فوتبال افغانستان دیدار رفتش را در دور سوم گزینش مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 به تاریخ 10 اکتوبر در باشگاه پامیرِ تاجیکستان برگزار کند.

بر بنیاد فهرست اعلام‌شده، اویس عزیزی، حمیدالله وکیلی و قیس وهاب دروازه‌بانان، میلاد انتظار، اسلام‌الدین امیری، مجیب جمالی، روح‌الله اقبالزاده، بنیامین نجم، امان‌الله سرداری و فرزاد عطایی مدافعان این دیدار خواهند بود.

فیصل شایسته، اباسین علی‌خیل، امید پوپلزی، مازیار کوهیار، صابر عزیزی، فرشاد، نورالله امیری و فردین حکیمی در میانه‌های میدان و زبیر امیری، خیبر امانی، بلال آرزو و امرالدین شریفی از مهاجمان تیم ملی افغانستان در این دیدار می‌باشند.

اتو فیستر به عنوان سر مربی و انوش دستگیر هم کمک‌مربی در این دیدار حضور خواهند داشت، اما سیدعلی کاظمی، سخنگوی فدراسیون فوتبال افغانستان در گفت‌وگویی به سلام‌وطندار می‌گوید که علی‌عسکر لعلی تاکنون در آلمان به سر می‌برد و از آمدن و حضورش در این دیدار خبری در دست نیست.

بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان در دور سوم گزینش برای مسابقات جام‌ ملت‌های آسیا 2019، 3 بازی کرده که در دو دیدار بازی را به اردن و کمبودیا واگذار کرده‌اند و با تساوی برابر ویتنام جایگاه چهارم را در گروه خود دارد.