سه‌شنبه 29 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 مارچ 2018

سرپرست فرماندهی پولیس قوش‌تپه داعش را تجهیز می‌کند 15 ميزان|مهر 1396

 

یک منبع معتبر که نمی‌خواهد نامی از او برده شود به سلام‌وطندار می‌گوید، عزت‌الله وردم، سرپرست فرماندهی پولیس قوش تپۀ جوزجان با برادر و اقارب نزدیک‌اش گروه داعش را از چند ماه به این‌سو از ذخیره‌گاه سلاح دولت تجهیز می‌کند.

به گفتۀ او، استخبارات پولیس از این موضوع آگاه است.

منبع می‌گوید، عزت‌الله وردم به گونۀ غیرقانونی از سوی رحمت‌الله ترکستانی، فرمانده پیشین پولیس جوزجان به عنوان سرپرست فرماندهی پولیس قوش‌تپه تعیین شده است.

به گفتۀ این منبع، برادر و دیگر خویشاوندان سرپرست فرماندهی پولیس قوش‌تپه افراد ملکی را در این ولسوالی سر بریده‌اند و از ذخیره‌گاه سلاح دولت به داعش جنگ افزار و مهمات می‌دهند.

اما آقای ترکستانی با رد این ادعا می‌گوید، توزیع جنگ افزار و مهمات در ولسوالی قوش‌تپه از صلاحیت استخبارات پولیس جوزجان است نه فرمانده پولیس این ولسوالی.

خواستیم در این باره دیدگاه عزت‌الله وردم، سرپرست پیشین فرماندهی پولیس قوش‌تپه را نیز داشته باشیم، اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

فقیرمحمد جوزجانی که به تازه‌گی فرمانده پولیس جوزجان تعیین شده است می‌گوید، ادعای تجهیز داعش از سوی سرپرست فرماندهی پولیس قوش‌تپه را نمی‌تواند رد یا تأیید کند؛ اما اگر کسی دست به یک چنین خیانت زده باشد، مجازات می‌شود.

قوش‌تپه از ولسوالی‌های ناامن جوزجان است و گروه داعش در این ولسوالی حضور گسترده دارد.

حفیظ‌الله ندرت، عضو شورای ولایتی جوزجان می‌گوید، داعش در حال حاضر بیش از 50 روستا را در این ولسوالی در اختیار دارد و تنها سه روستای این ولسوالی در کنترل دولت است.