يک‌شنبه 29 دلو|بهمن 1396 برابر با 18 فبروری 2018

نیروهای امنیتی کندز بدون مواد مورد نیاز غذایی؛ شش ماه گذشت 19 ميزان|مهر 1396

 

شماری از افسران و سربازان پولیس محلی کندز می‌گویند که از شش ماه به این‌سو مواد مورد نیاز غذایی به آنان نرسیده است.

این سربازان که نمی‌خواهند هویت‌شان فاش شود به سلام‌وطندار می‌گویند، در این مدت تنها برنج برای‌شان رسیده؛ در حالی که به هر سرباز ماهانه 31 تخم مرغ، 9 کیلوگرام کچالو، یک کیلوگرام پیاز و 7.5 کیلوگرام میوه باید برسد.

توریال کاکر، معاون شورای ولایتی کندز نرسیدن مواد غذایی از جمله میوه و شیر به نیروهای امنیتی این ولایت را تأیید می‌کند و می‌گوید، اکمال این مواد به عهده شرکت‌های قراردادکننده بوده و تلاش‌های فرماندهی پولیس در این بخش بی‌نتیجه است.

خلیل‌الله ضیایی، فرمانده پولیس شمال‌شرق نیز می‌گوید که شرکت‌های قراردادی بر اساس سود خود کار می‌کنند و احساس مسؤولیتی در برابر نیروهای امنیتی ندارند. آقای ضیایی می‌گوید که این مشکل را با مسؤولان در وزارت داخله در میان گذاشته‌اند و مرکز نیز قول داده تا موضوع را حل کند.

نرسیدن مواد غذایی و عدم اکمال نیروهای امنیتی از جمله مواردی بوده که هرازگاهی این نیروها در گوشه‌وکنار کشور از آن یاد کرده‌اند. در آخرین مورد می‌توان به ده‌ها نیروی امنیتی اشاره کرد که در ولسوالی غورماچِ فاریاب در محاصرۀ طالبان قرار داشتند و برای زنده‌ماندن از غذای چند روزه استفاده می‌کردند؛ برای دسترسی به این گزارش این‌جا را کلیک کنید.