دوشنبه 2 دلو|بهمن 1396 برابر با 22 جنوری 2018

تشدید جنگ در غزنی؛ طالبان به صد متری مرکز اندر رسیدند 27 ميزان|مهر 1396

 

اعضای شورای ولایتی غزنی می‌گویند، وضعیت امنیتی در ولسوالی اندر در حال بدترشدن است و تمام راه‌های رفت‌وآمد این ولسوالی بسته‌شده و طالبان به صد متری مرکز ولسوالی رسیده‌اند.

امان‌الله کامرانی، عضو شورای ولایتی غزنی با انتقاد از بی‌توجهی حکومت هشدار می‌دهد که در صورت ادامۀ وضعیت، ولسوالی اندر به دست طالبان خواهد افتاد.

محمدعارف نوری، سخنگوی والی این ولایت نیز می‌گوید، حمله‌های طالبان در اطراف شهر و تمام ولسوالی‌ها عقب زده شده است؛ اما پناه‌گرفتن طالبان در منازل مسکونی در ولسوالی اندر عملیات نیروهای امنیتی را با کندی روبه‌رو کرده است.

به گفتۀ آقای نوری، حمله‌های هوایی بی‌وقفه روی مواضع طالبان جریان دارد و نیروهای کمکی در ولسوالی اندر مستقر شده‌اند. سخنگوی والی غزنی اطمینان می‌دهد که ولسوالی اندر هرگز به دست طالبان نخواهد افتاد.

حمله‌های طالبان بر ولسوالی اندر غزنی سه شب پیش آغاز شد. این گروه با استفاده از سردرگمی نیروهای امنیتی یک هاموی زرهی پر از مواد انفجاری را در صحن ساختمان ولسوالی منفجر کردند که به گفتۀ عبدالجامع جامع، عضوی شورای ولایتی غزنی، 41 سرباز در این حمله کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند. پس از این رویداد، حمله‌های طالبان بر ولسوالی اندر بی‌وقفه ادامه داشته است.