چهارشنبه 2 حوت|اسفند 1396 برابر با 21 فبروری 2018

اخراج اجباری صدها خانواده از قوش‌تپۀ جوزجان 2 عقرب|آبان 1396

 

از سه روز به این‌سو نبرد سختی میان طالبان و داعش در ولسوالی قوش‌تپۀ جوزجان جریان دارد و این گروه‌ها بیش از 400 خانواده را جبرأ از این ولسوالی اخراج کرده‌اند.

فقیرمحمد جوزجانی، فرمانده پولیس جوزجان به سلام‌وطندار می‌گوید، در نتیجۀ تشدید درگیری بین طالبان و داعش در ولسوالی قوش‌تپه، صدها خانواده از روستاهای گردن، بیک‌سر، خانقاه و چقمه‌چقور خانه‌های‌شان را ترک کرده‌اند.

شماری از خانواده‌های بی‌جاشده نیز می‌گویند، گروه‌های طالبان و داعش در مناطق زیر کنترل‌شان ایست‌های بازرسی ایجاد کرده و برای متباقی باشنده‌گان محل هشدار داده‌اند که خانه‌های‌شان را ترک کنند.

برخی از این خانواده‌ها که صبح امروز (سه‌شنبه) به مرکز جوزجان آمدند می‌گویند، طالبان و داعش آنان را جبرأ از خانه‌های‌‌شان بیرون کرده‌اند.

بی‌بی خال، یک‌تن از بی‌جاشده‌گان می‌گوید، در محل‌شان جنگ جریان دارد و آنان مجبور به ترک خانه‌های‌شان شده‌اند.

شیرین گل، یکی دیگر از بی‌جاشده‌گان می‌گوید، همه‌روزه شاهد قتل و کشتار افراد بی‌گناه بوده‌اند و از این‌رو مناطق‌شان را ترک کردند.

امین‌الله امین، ولسوال قوش‌تپۀ جوزجان می‌گوید، هم‌اکنون هم درگیری میان گروه‌ طالبان و داعش در روستاهای بیکسر و خانقاه جریان دارد.

قوش‌تپه و درزاب از ولسوالی‌های ناامن جوزجان به شمار می‌روند که اخیرأ درگیرهای میان طالبان و داعش بر ناامنی این ولسوالی‌ها افزوده است.