دوشنبه 2 دلو|بهمن 1396 برابر با 22 جنوری 2018

اختلاس صدها هزار افغانی پول تیل و مواد خوراکی سربازان در جوزجان 4 عقرب|آبان 1396

 

یک منبع معتبر که نمی‌خواهد نامش فاش شود به سلام‌وطندار می‌گوید، حکومت فردی را به عنوان سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی قوش‌تپۀ جوزجان گماشته که سواد نظامی ندارد و از داعش در این ولسوالی حمایت می‌کند. به گفتۀ این منبع، نیروهای امنیتی قوش‌تپه اجازۀ شلیک به نیروهای داعش را ندارند و به همین دلیل، به قوت این گروه هر روز افزوده می‌شود.

حفیظ الله ندرت، عضو شورای ولایتی جوزجان نیز به سلام‌وطندار می‌گوید، عزت‌الله وردم، سرپرست فرماندهی پولیس قوش‌تپه در کنار تجهیز داعش، ماهانه چهارصد هزار افغانی پول تیل و مواد خوراکی نیروهای پولیس این ولسوالی را به جیب می‌زند. او ادعا می‌کند که سرپرست فرماندهی پولیس قصد ترور او را داشته است و فردی که قرار بوده به دستش کشته شود، اکنون در بند امنیت ملی به سر می‌برد و به این ادعا اعتراف کرده است.

این عضو شورای ولایتی می‌افزاید، عزت‌الله وردم در حال حاضر حقوق ماهانۀ دوازده پولیس خیالی این ولسوالی را گرفته و با ایجاد ایست‌های بازرسی از موترهای مسافربری اخاذی می‌کند.

شماری از سربازان نیز که نمی‌خواهند هویت‌شان فاش شود حمایت عزت‌الله وردم از گروه داعش را تأیید می‌کنند و می‌گویند، تجهیزاتی که باید در اختیار آنان باشد، در دسترس نیروهای داعش قرار می‌گیرد و «در تمام این قضیه‌ها دست سرپرست فرماندهی پولیس قوش‌تپه دخیل است.»

اما آقای وردم این گفته‌ها را رد می‌کند و می‌گوید، به خاطر این که به خواست‌های غیرقانونی حفیظ‌الله ندرت، عمل نکرده است، علیه او توطئه‌چینی می‌شود.

فقیرمحمد جوزجانی، فرمانده پولیس جوزجان هم می‌گوید که تیل و مواد خوراکی سربازان دقیق و بر اساس فهرست توزیع می‌شود و به هیچ کسی اجازۀ دستبرد به حقِ سربازان در سراسر جوزجان داده نخواهد شد.

قوش‌تپه از ولسوالی‌های ناامن جوزجان است و گروه داعش در این ولسوالی حضور گسترده‌یی دارد.