آدينه 31 حمل|فروردین 1397 برابر با 20 اپریل 2018

نخستین نمایشگاه هنری ویژۀ زنان در غور 10 عقرب|آبان 1396

 

برای نخستین‌بار نمایشگاه صنایع‌دستی و آثار هنری ویژۀ زنان به هدف رشد استعداد زنان غوری و انعکاس محرومیت‌های آنان، برای دو روز در غور برگزار می‌گردد.

این نمایشگاه از سوی یک زنان غوری در هماهنگی با ریاست اصلاعات و فرهنگ این ولایت در شهر فیروزکوه گشایش یافته است.

بانو عزیزه کمالزاده،‌ برگزار کنندۀ این نمایشگاه از خانواده‌ها می‌خواهد که مانع پیشرفت دختران‌شان نشوند و آنان را برای مبارزه با محرومیت‌ها تشویق کنند.

بانو کمالزاده که هم پزشک است و هم نقاش، می‌گوید، با پیشۀ پزشکی‌اش شاید تنها جان یک انسان را نجات دهد، اما با هنر نقاشی‌اش می‌خواهد که جامعه را تغییر دهد.

شماری از بازدید کننده‌گان نمایشگاه هنری ویژۀ زنان با خوشبینی می‌گویند، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند که زمینۀ فروش صنایع‌دستی زنان را فراهم کند و مهارت هنری آنان را نیز به نمایش بگذارد.

معصومه انوری، رییس امور زنان غور با نگرانی از موجودیت خشونت در برابر زنان این ولایت، از برگزاری این نمایشگاه‌ استقبال می‌کند.

بانو انوری می‌گوید، با این که تلاش‌هایی برای بلندبردن ظرفیت زنان در این ولایت صورت گرفته،‌ اما زنان غوری هنوز هم با مشکلات زیادی روبه‌رو اند.

پیش از این زنان غوری بارها از نبود بازار و نمایشگاه برای فروش و به نمایش گذاشتن صنایع‌دستی‌شان انتقاد کرده‌اند و این نخستین‌بار است که چنین نمایشگاهی در مرکز این ولایت برگزار می‌شود.