دوشنبه 2 دلو|بهمن 1396 برابر با 22 جنوری 2018

داعش در درقدِ تخار پرچمش را برافراشت 11 عقرب|آبان 1396

 

باشنده‌گان ولسوالی درقد ولایت تخار به سلام‌وطندار می‌گویند که صبح امروز پرچم داعش در روستای نورخیلِ این ولسوالی برافراشته شده است. به گفتۀ آنان، نیروهای امنیتی مسیرهای منتهی به این روستا را مسدود کرده‌اند.

محمدعمر، فرمانده پولیس ولسوالی درقد اعلام حضور داعش و برافراشتن پرچم را تأیید می‌کند و می‌گوید، این پرچم صبح امروز بلند شده است. به گفتۀ او، شمار افراد داعش در درقد و ینگی‌قلعۀ تخار به 40 تن می‌رسد و به زودی نیروهای امنیتی عملیاتی را برای نابودی این گروه به راه می‌اندازند.

فرمانده پولیس درقد می‌گوید، افرادی که پرچم را برافراشته‌اند و عضو داعش شده‌اند، پیشینۀ عضویت حزب اسلامی را دارند.

یک منبع معتبر از امنیت ملی نیز که نخواست نامش فاش شود، برافراشتن پرچم سیاه در درقد را تأیید می‌کند، اما می‌گوید تا کنون دقیقاً معلوم نیست که داعش در این منطقه نفوذ کرده است یا نه.

با این حال یک منبع در پولیس تخار می‌گوید که یک هفته پیش شماری از جنگجویان داعش به ولسوالی درقد آمده بودند و احتمالاً این رفت‌وآمد برای آغاز فعالیت‌های این گروه در درقد بوده است.

این در حالی است که نیروهای عراقی از شکست این گروه خبر می‌دهند. مبروک حمید، فرماندار منطقۀ حدیثۀ عراق می‌گوید که داعش در این کشور شکست خورده و آخرین نفس‌های خود را می‌کشد.