آدينه 31 حمل|فروردین 1397 برابر با 20 اپریل 2018

آغاز مسابقات جام آسیایی؛ افغانستان برابر پاکستان 17 عقرب|آبان 1396

 

قرار است تیم ملی کریکت 19 سال افغانستان در مسابقۀ جام 19 سالان آسیا که به میزبانی مالیزیا برگزار می‌گردد با تیم‌های پاکستان، سریلانکا و امارات متحدۀ عربی به رقابت بپردازد.

تیم 15 نفرۀ افغانستان امروز (چهارشنبه) به هدف اشتراک در این مسابقات هندوستان را به قصد شهر کوالالامپور مرکز مالیزیا ترک کرد.

فرید هوتک، مسؤول دفتر رسانه‌های فدراسیون کریکت افغانستان در گفت‌وگویی به سلام‌وطندار می‌گوید، تیم ملی 19 سالان افغانستان پس از اردوگاهی در هند، امروز روانۀ مالزیا شدند.

تیم ملی کریکت 19 سالان افغانستان به تاریخ دهم نوامبر نخستین دیدارش را برابر پاکستان برگزار می‌کند و این مسابقات تا تاریخ 19 همین ماه ادامه خواهد داشت که به تاریخ 11 برابر سریلانکا، به تاریخ 14 برابر امارات عربی به میدان می‌روند.

در گروه دوم مسابقات جام 19 سالان آسیا بازهم هندوستان، بنلگه‌دیش، مالیزیا و نیپال به رقابت می‌پردازند.

تیم کریکت 19 سالان مالیزیا با امتیاز میزبانی، نیپال به عنوان قهرمان زون شرق و امارات متحدۀ عربی هم به عنوان نمایندۀ زون غرب آسیا شانس حضور در این رقابت‌ها را دریافت کردند.

قرار بود این مسابقه به میزبانی هند برگزار گردد، اما به علت اختلافات سیاسی پاکستان و هند این رقابت در مالیزبا برگزار می‌شود.

سال پیش نیز تیم کریکت 19 سالان افغانستان در این مسابقات اشتراک کرده بود که پس از پیروزی در برابر سنگاپور و پاکستان در برابر هند شکست خورد و از ادامۀ این مسابقات حذف شد.