دوشنبه 2 دلو|بهمن 1396 برابر با 22 جنوری 2018

شلیک صدها موشک نظامیان پاکستانی به خاک افغانستان 23 عقرب|آبان 1396

 

مقام‌های امنیتی ولایت کنر می‌گویند که نظامیان پاکستان به ولسوالی‌های دانگام، شلطن، خاص کنر و مرور این ولایت حدود 342 موشک پرتاب کرده‌اند.

جمعه‌گل همت، فرمانده پولیس این ولایت به سلام‌وطندار می‌گوید، راکت‌پرکنی‌های نظامیان پاکستان از عصر روز دوشنبه آغاز شد و تاکنون ادامه دارد.

به گفتۀ آقای همت، از مجموع موشک‌های پرتاب‌شده 56 موشک به شلطن، 46 موشک به خاص کنر و 113 موشک دیگر به ولسوالی‌ مروره پرتاب شده است.

فرمانده پولیس کنر می‌گوید، تاکنون این راکت‌پراکنی‌ها تلفاتی برجا نگذاشته‌اند، اما در ولسوالی شلطن که هنوز هم شاهد شلیک موشک‌های نظامیان پاکستانی‌ست، ده‌ها خانواده‌ از مناطق‌شان آواره‌ شده‌اند.

باشنده‌گان مناطق مرزی این ولایت نیز می‌گویند که هنوز شلیک موشک‌ها به مناطق‌شان جریان دارد. به گفتۀ این باشنده‌گان، تلفات انسانی این موشک‌پراکنی‌ها تاکنون معلوم نیست، اما شماری از دام‌های باشنده‌گان مرزی کنر در نتیجۀ این رویداد از بین رفته‌اند.

موشک‌پراکنی‌های نظامیان پاکستان بر مناطق مرزی افغانستان از هشت سال به این‌سو به گونۀ وقفه‌یی جریان داشته است. مقام‌های پاکستانی مدعی‌اند که در این حمله‌ها مواضع تروریستانی را که از خاک افغانستان به پاکستان حمله می‌کنند، هدف قرار می‌دهند، اما دولت افغانستان برعکس همواره پاکستان را به تجهیز تروریستان و دادن پناهگاه به آنان متهم کرده و خواستار توقف حمله‌های موشکی این کشور شده است.