يک‌شنبه 29 دلو|بهمن 1396 برابر با 18 فبروری 2018

نگرانی‌ها از کندی روند توزیع دیپلوم برای دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی 24 عقرب|آبان 1396

 

رییس اتحادیۀ دانشگاه‌ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی افغانستان می‌گوید، کارمندان ریاست مؤسسات تحصیلات عالی خصوصیِ وزارت تحصیلات عالی مانع روند توزیع دیپلوم به دانشجویان نهادهای تحصیلات عالی خصوصی می‌شوند.

به گفتۀ آنان با این که روند توزیع دپیلوم به دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی در ماه حمل سال روان طی محفلی رسماً آغاز شده است؛ اما برخی از کارمندان در وزارت تحصیلات عالی عملاً این پروسه را به تعویق می‌اندازند.

شفیع‌الله نعیمی، رییس اتحادیۀ دانشگاه‌ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی در گفت‌وگویی به سلام‌وطندار می‌گوید، کم‌کاری و کوتاهی کارمندان در وزارت تحصیلات عالی سبب شده است که در مدت 8 ماه دانش‌آموخته‌گان دیپلوم‌شان را به دست نیاورند.

اما عارفه پیکان، معاون سخنگوی وزارت تحصیلات عالی می‌گوید، بر مبنای قانون تحصیلات عالی، روند توزیع دپیلوم به دانش‌آموخته‌گان دانشگاه‌ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی به زودی آغاز می‌شود.

به گفتۀ او، وزارت تحصیلات عالی روی طرحی کار می‌کند تا از چه‌گونه‌گی روند توزیع مدرک و واریز شدن پول به حساب دولت مطمین شوند.

بر بنیاد آمار داده‌شده از سوی وزارت تحصیلات عالی، در حال حاضر 120 دانشگاه و مؤسسۀ تحصیلات عالی خصوصی در سراسر کشور فعال است که سالانه حدود 16 هزار دانشجو از آن‌ها فارغ می‌شوند.