يک‌شنبه 29 دلو|بهمن 1396 برابر با 18 فبروری 2018

ونتورا برکنار شد؛ گزینۀ بعدی کیست؟ 25 عقرب|آبان 1396

 

فدراسیون فوتبال ایتالیا سرمربی تیم ملی این کشور را برکنار کرد. جامپیرو ونتورا پس از ناکامی در رساندن تیم ملی ایتالیا به جام جهانی 2018 روسیه از سمت خود برکنار شد.

ایتالیا در بازی پلی‌آف راهیابی به جام جهانی برابر سوئد در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه یک بر صفر تن به شکست داد تا شانس صعود به جام جهانی را از دست دهد. پس از این ناکامی بزرگ ونتورا اعلام کرد از سمت خود استعفا نمی‌کند و در نهایت اخراج شد.

حالا یکی از بزرگترین و اصلیترین وظایف فدراسیون فوتبال این کشور انتخاب جانشینی مناسب برای ونتورا، سرمربی آتزوری است. گزینههای زیادی برای این کار وجود دارد که بهترینش هم کارلو آنچلوتی است. مربییی که در تمام ۵ لیگ معتبر اروپایی افتخار کسب کرده است.

گزینۀ دیگر آنتونیو کونته است. کسی که پیش از این هم هدایت آتزوری را به عهده داشته است و توانسته این تیم را به یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ برساند. او در حال حاضر هدایت چلسی را به عهده دارد، اما بعد از قهرمانی با این تیم در رقابتهای فصل گذشته لیگ جزیره، در فصل جاری شرایط برایش تا حدودی بحرانی است.

یکی دیگر از گزینههای مناسب جان پیرو گاسپرینی است. وقتی کونته در سال ۲۰۱۶ سرمربی چلسی شد، گاسپرینی یکی از اصلیترین گزینه‌های جانشینی او در تیم ملی بود. اما در تصمیمی عجیب ونتورا به جای او انتخاب شد. او هم مربی آتالانتا شد و تیمش توانست مقام سومی در لیگ را به دست آورد. از ماسیمیلیانو آلگری و روبرتو مانچینی به عنوان دیگر گزینه‌های مربیگری تیم فوتبال ایتالیا عنوان می‌شود.