يک‌شنبه 29 دلو|بهمن 1396 برابر با 18 فبروری 2018

بازسازی 32 شبکۀ آبیاری در 8 ولایت 27 عقرب|آبان 1396

 

مسؤولان وزارت زراعت و آبیاری، قرارداد بازسازی 32 شبکۀ آبیاری را به ارزش بیش از 313 میلیون افغانی با شرکت‌های خصوصی امضأ کردند.

نصیراحمد درانی، سرپرست وزارت زراعت و آبیاری امروز (شنبه) در نشستی در کابل، بازسازی شبکه‌های آبیاری را برای رشد کشاورزی بااهمیت می‌داند و می‌گوید، با امضای این قرارداد، شبکه‌های آبیاری در ولایت‌های بغلان، بلخ، سمنگان، پروان، هرات، ننگرهار، کنر و لغمان بازسازی خواهد شد.

به گفتۀ سرپرست وزارت زراعت و آبیاری، با بازسازی شبکه‌های آبیاری در این ولایت‌ها، تا حدود 40 درصد از ضایعات آب جلوگیری می‌شود که در نتیجۀ آن حاصلات کشاورزی نیز تا 20 درصد افزایش خواهد یافت.

مسؤولان شرکت‌های قراردادکننده با وزارت زراعت و آبیاری اطمینان می‌دهند که بازسازی شبکه‌های آبیاری را در زمان تعیین شدۀ آن تمام می‌کنند.

لعل محمد، عضو شبکۀ آبیاری ولایت بغلان از وزارت زراعت و آبیاری می‌خواهد که پروژه‌های بیشتری را برای رشد کشاورزی در این ولایت و سایر ولایت‌های کشور عملی کند.

مسؤولان وزارت زراعت و آبیاری می‌افزایند، کار بازسازی شبکه‌های آبیاری تا 9 ماه دیگر تکمیل خواهد شد و با این کار، 7311 هکتار زمین در 8 ولایت آبیاری می‌شود.