آدينه 4 حوت|اسفند 1396 برابر با 23 فبروری 2018

درگیری بین محافظان اعضای شورای ولایتی غزنی 3 زخمی برجا گذاشت 1 قوس|آذر 1396

 

یک بار دیگر گفت‌وگو بر سر انتخاب رییس شورای ولایتی غزنی به ضدوخورد کشید.

خالق‌داد اکبری، رییس پشین شورای ولایتی غزنی می‌گوید، نصیراحمدفقیری و لطیفه اکبری روز گذشته آرای مساوی برای کسب کرسی ریاست شورا را به دست آوردند و قرار شد تا امروز پس از بررسی مدارک تحصیلی و تجربۀ کاری کمیسیون مشترکی از نماینده‌ها، نهادهای عدلی و دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات یکی از این دو تن بر کرسی ریاست تکیه بزنند.

اما هنگام گفت‌وگو بر سر انتخاب رییس شورا و تنش لفظی میان نصیراحمد فقیری، لطیفه اکبری، غلام حسین چنگیز و عبدالجامع جامع، اعضای شورای ولایتی، محافظان‌شان به جان هم می‌افتند. به گفتۀ آقای اکبری در نتیجۀ این درگیری دو تن زخم برداشته‌اند و اکنون وضعیت به حالت نخست درآمده است.

غلام‌سخی زابلی، یکی دیگر از اعضای شورا نیز این درگیری را تأیید می‌کند، اما شمار زخمی‌ها را سه تن می‌گوید.

با این حال، رییس پیشین شورای ولایتی غزنی رهبری مقام ولایت را متهم به دخالت در امور شورای ولایتی می‌کند و می‌گوید، تمام این جنجال‌ها زیر سر مقام‌ها در ولایت است.

اما محمدعارف نوری، سخنگوی والی غزنی این گفته‌ها را رد می‌کند و می‌گوید، رهبری ولایت نه علاقه‌یی به دست‌اندازی در امور شورای ولایتی دارد و نه فرصت کافی.

انتخابات شورای ولایتی غزنی چهار روز پس از انتخابات دیگر ولایت‌ها شام روز گذشته برگزار شد، اما سرانجام به تنش پایان یافت و قرار بود امروز نتیجۀ آن مشخص شود؛َ برای دسترسی گزارش جنجال‌های نماینده‌گان شورای ولایتی در روز نخست این‌جا را کلیک کنید.