آدينه 4 حوت|اسفند 1396 برابر با 23 فبروری 2018

حضور گروه‌های خارجی در مناطق تحت کنترل طالبان در ارزگان 7 قوس|آذر 1396

 

عبدالکریم خادمزی، رییس شورای ولایتی ارزگان به سلام‌وطندار می‌گوید، داعش و سایر گروه‌های تروریستی جلب‌وجذب‌شان را در ترینکوت، مرکز ارزگان و ولسوالی‌های چارچینو و خاص ارزگان آغاز کرده‌اند.

به گفتۀ آقای خادمزی، برخی گزارش‌ها از دیگر ولسوالی‌های ارزگان نیز به آنان رسیده است که نشان می‌دهد، شماری از گروه‌های تروریستی خارجی در همکاری با فرماندهان طالبان آماده‌گی جنگ در برابر حکومت را می‌گیرند.

شماری از بی‌جاشده‌گانی که از ولسوالی‌های ناامن ارزگان به کندهار آمده‌اند نیز می‌گویند، افزون بر طالبان، افرادی با پرچم سیاه و صورت‌های پوشیده را نیز در ارزگان دیده‌اند. آنان از حکومت می‌خواهند تا مناطق‌شان را از وجود هراس‌افگنان پاک کرده و زمینۀ بودوباش دوبارۀ آنان را فراهم کند.

عبدالواحد پتان، معاون والی ارزگان می‌گوید، گزارش‌هایی به آنان رسیده است که نشان می‌دهد در مناطق زیر کنترل طالبان شماری از گروه‌های خارجی نیز به فعالیت آغاز کرده‌اند. او از آغاز تحقیقات در این مورد خبر می‌دهد.

این در حالی است که چندی پیش گفته‌هایی در مورد حضور شهروندان روسیه در میان طالبان در ولایت ارزگان نیز مطرح شده بود که از سوی مسؤولان محلی این ولایت رد شد.