يک‌شنبه 29 دلو|بهمن 1396 برابر با 18 فبروری 2018

فرمانده پولیس غورماچ: به وجد آمدم و بوسیدم‌اش همین 8 قوس|آذر 1396

 

 

ویدیویی که به سلام‌وطندار رسیده عبدالسلام آخندزاده، فرمانده پولیس ولسوالی غورماچِ فاریاب را در حال «بچه‌بازی» نشان می‌دهد. در این ویدیوی دو دقیقه‌یی، فرمانده پولیس غورماچ در کنار یک نوجوان در حالت نشسته دیده می‌شود؛ او این نوجوان را در آغوش کشیده و او را می‌بوسد.

عبدالسلام آخندزاد می‌پذیرد که این ویدیو مربوط خودش است، اما به گفتۀ او در واکنش به خبر خوشی به وجد آمده و آن نوجوان را بوسیده است.  آخندزاده می‌گوید که عملکردش در این ویدیو تحریف شده و دشمنانش به دنبال بدنام‌کردن او هستند.

 

محمدنعیم اندرابی، آمر امنیت فرماندهی پولیس فاریاب به سلام‌وطندار می‌گوید که تا حال این ویدیوی به دست آنان نرسیده است. آقای اندرابی می‌گوید، در صورت رسیدن ویدیو و تأیید قضیه، فرمانده پولیس غورماچ را به دادستانی معرفی خواهند کرد.

مسؤولان محلی حقوق بشر فاریاب نیز می‌گویند که تا کنون شکایت یا سندی مبنی بر این قضیه به آنان نرسیده است. سیدحفیظ‌الله فطرت، رییس دفتر ولایتی کمیسیون حقوق بشر در این ولایت با بیان این مطلب می‌افزاید که رقم دقیقی از قضیه‌های بچه‌بازی در این ولایت را ندارند.

آقای فطرت می‌گوید، در بیشتر موارد کودکانی که در مناطق دوردست این ولایت در پاسگاه‌های نیروهای پولیس کار می‌کنند قربانی بچه‌بازی می‌شوند. به گفتۀ او، بیشتر این کودکان به عنوان آشپز، کارگر و همکار آشپز مشغول کاراند.