آدينه 29 جدی|دی 1396 برابر با 19 جنوری 2018

افغانستان در رقابت‌های آسیایی کانگفوتوا دوم شد 20 قوس|آذر 1396

 

افغانستان در رقابت‌های آسیایی کانگفوتوا که به میزبانی ایران برگزار شده بود با کسب 11 مدال مقام دوم را به دست آورد. این رقابت‌ها در چهار سبک و در وزن‌های مختلف برگزار شد و بازیکنان افغانستان 2 مدال طلا، 6 نقره و 3 برنز را به دست آوردند.

از میان 27 کشوری که در این رقابت‌ها اشتراک کردند، مقام نخست را میزبان به دست آورد و مقام سوم نیز به بازیکنان اوزبیکستان رسید. این رقابت‌ها در استان مشهد برگزار شده بود.

اجمل شیرزاد، نمایندۀ وزن ۵۸ کیلوگرم با شکست حریفانش از سوریه، پاکستان و ایران مدال طلا را به گردن آویخت و یک مدال نقره را نیز به دست آورد.

در وزن ۶۸ کیلوگرم حسین رسولی، با شکست حریفی از سریلانکا به نیمه‌نهایی رسید، اما در این مرحله از حریف ایرانی خود شکست خورد و به مدال برونز دست پیدا کرد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم رازق، حریف سریلانکایی خود را ناک‌اوت کرد و در مرحله نیمه‌نهایی موفق به شکست حریف تایلندی‌اش شد، اما در دیدار پایانی از ورزشکار کوریایی شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

احمد امید حکیمی در وزن ۷۳ کیلوگرام با شکست حریفش از نیپال به نیمه‌نهایی رسید که در این مرحله توانست حریف کوریایی خود را شکست بدهد و در دیدار پایانی حریف پاکستانی خود را ناک‌اوت کرد و مدال طلا را برای تیم افغانستان به ارمغان آورد.

در وزن ۷۸ کیلوگرم احمدپردیس امرخیل با پیروزی مقابل حریفان خود از اردن و اوزبیکستان جواز حضور به دیدار نهایی را به دست آورد و در دیدار پایانی از حریف ایرانی خود شکست خورد و نائب قهرمان آسیا شد.

در وزن ۸۳ کیلوگرم محمد صدیق خانزاده با شکست حریف از پاکستان به نیمه‌نهایی رسید و اما از حریف اوزبیکی خود شکست خورد و برونز به دست آورد. احمد یاسین نیز در وزن ۵۴ کیلوگرم با یک پیروزی و یک شکست به مدال برونز دست یافت.

این رقابت‌ها در حالی به پایان می‌رسد که افغانستان در بخش بانوان نیز با ۳ مدال نقره پس از ایران بر روی سکوی نائب‌قهرمانی بانوان آسیا ایستاده است.