آدينه 31 حمل|فروردین 1397 برابر با 20 اپریل 2018

فراغت 140 کودک از صنوف تروریستی داعش در جوزجان 26 قوس|آذر 1396

 

فهیمه سادات، نمایندۀ مردم جوزجان در مجلس نماینده‌گان می‌گوید، گسترش فعالیت گروه داعش در این ولایت و آموزش حملات انتحاری و انفجاری به کودکان، امنیت شمال را جداً با تهدید روبه‌رو کرده است.

شماری از باشنده‌گان ولسوالی درزاب جوزجان نیز می‌گویند، گروه داعش در کنار آموزش حملات تروریستی به کودکان، نصاب آموزشی «خلافت اسلامی» را بالای آنان تطبیق می‌کنند.

به گفتۀ آنان، شمار آموزگاران خارجی گروه داعش در این ولسوالی با گذشت یک ماه به شمول زنان بیشتر شده است . تورن اسماعیل، فرمانده پولیس ولسوالی درزاب می‌گوید که اخیراً 140 کودک پس از آموزش حملات تروریستی و انتحاری در این ولسوالی از سوی آموزگاران این گروه فارغ شده‌اند. به گفتۀ آقای اسماعیل، سن این کودکان کم‌تر از 14 سال بوده است.

محمدرضا غفوری، سخنگوی والی جوزجان با نگرانی از گسترش فعالیت داعش در ولسوالی درزاب و تأیید آموزش کودکان از سوی آموزگاران داعشی می‌گوید، عملیات پاکسازی در این ولسوالی به زودی راه‌اندازی خواهد شد.

پیش از این نیز گزارش‌هایی را سلام‌وطندار به نشر رساند که در کنار آموزگاران فرانسه‌یی و اوزبیکستانی، آموزگاران عراقی نیز در این ولسوالی سرگرم آموزش حملات تروریستی به کودکان‌اند.