آدينه 29 جدی|دی 1396 برابر با 19 جنوری 2018

پیروزی آبی‌اناری‌ها و شکست تلخ رئال در میدان سانتیاگوبرنابئو 2 جدی|دی 1396

 

بارسلونا با ارایه نمایشی درخشان موفق شد در سانتیاگوبرنابئو با نتیجۀ 3-0 رئال مادرید را شکست بدهد و فاصله‌اش با این تیم در صدر جدول را به 14 امتیاز افزایش بدهد.

رئال مادرید بازی را بسیار خوب آغاز کرد و با پرس بارسا از میانۀ زمین، اجازه نمی‌داد مسی و یارانش روی بازی مسلط شوند. سه دقیقه از بازی گذشته بود که رئال به گول رسید، اما این گول به درستی آفساید اعلام شد. روی یک ضربۀ کرنر، ضربۀ سر راموس در دهانۀ دروازه به رونالدو رسید تا او با سر دروازۀ بارسا را باز کند، اما گول وی مردود اعلام شد.

در نهایت نیمۀ اول که بسیار جذاب و پرحادثه بود با تساوی بدون گول به پایان رسید.

نیمه دوم بر خلاف نیمۀ اول با برتری بارسا شروع شد و ستاره‌های این تیم با در اختیارگرفتن توپ و میدان، رئال را عقب نشاندند. پس از یکی دو موقعیت نصفه‌ونیمه، دقیقۀ 57 بارسا به مزد خود رسید و گول اول را به ثمر رساند.

پاس یوسکتس به راکیتیچ او را در میانۀ تک و تنها روانه دروازه رئال کرد. پاس او در راست به سرجی روبرتو رسید و پاس رو به جلوی او را سوارز که بدون محافظ بود با یک بغل پا به گول تبدیل کرد.

در دقیقۀ 64 نیمۀ دوم مسی پشت ضربۀ پنالتی قرار گرفت و گول دوم را برای تیمش به ثمر رساند.

بازی در حال اتمام بود که بارسا به گول سوم خود هم دست یافت. نفوذ مسی از راست و پاس به عقب او را الکس ویدال با ضربه‌یی نه چندان محکم به تور دروازه رساند تا شکست رئال سنگین‌تر شود.

در نتیجۀ بازی با نتیجۀ 3-0 به نفع آبی‌اناری‌ها به پایان رسید و این تیم شانسش را برای قهرمانی لالیگا بیشتر کرد