آدينه 29 جدی|دی 1396 برابر با 19 جنوری 2018

غصب زمین دولتی از سوی یک عضو شورای ولایتی در بغلان 3 جدی|دی 1396

 

شماری از باشنده‌گان ناحیۀ اول شهر پلخمری می‌گویند که محمدحنیف کهگدای، منشی شورای ولایتی بغلان یک جریب زمین را که قرار بود برای شرکت آبرسانی تخصیص یابد، غصب کرده و تلاش دارد کار ساخت‌وساز را روی آن آغاز کند. محمدانور، وکیل گذر این منطقه می‌گوید که این ساحه مربوط مردم است و به کسی اجازۀ غصب آن را نمی‌دهند.

باشنده‌گان ناحیۀ اول شهر پلخمری هشدار می‌دهند، اگر حکومت مانع غصب این زمین نشود، دست به اعتراضات گسترده می‌زنند. حسین‌علی از باشنده‌گان ناحیۀ اول پلخمری می‌گویند که از این قضیه همه باخبراند، اما تاکنون هیچ اقدامی برای جلوگیری از غصب این زمین انجام نشده است.

مسؤولان ادارۀ آبرسانی بغلان نیز با نگرانی از تلاش‌های آقای کهگدای برای غصب زمین این اداره می‌گویند، قرار است در این زمین به هزینۀ بیش از یک میلیون یورو شبکۀ آبرسانی ساخته شود.

محمداحسان، آمر شبکۀ آبرسانی بغلان می‌گوید، تمام مراحل تخنیکی ساخت‌وساز شبکۀ آبرسانی بر روی این زمین تمام شده، اما غصب آن از سوی عضو شورای ولایتی فعالیت‌های آنان را به تعویق انداخته است.

محمدحنیف کهگدای، منشی شورای ولایتی بغلان در گفت‌وگو با سلام‌وطندار اما از داشتن مدرک قانونی برای تصرف این زمین سخن می‌زند و می‌گوید که قانوناً دست به تصرف این زمین زده است.

ذبیح‌الله شجاع، سخنگوی فرماندهی پولیس بغلان با این حال می‌گوید، جلو غصب این ساحه را گرفته‌اند.

محمدصفدر محسنی، رییس شورای ولایتی بغلان نیز تأکید می‌کند که به هیچ شخصی اجازۀ غصب ساحات سبز و زمین‌های دولتی را نمی‌دهند و این موضوع را بررسی خواهند کرد.