يک‌شنبه 27 حوت|اسفند 1396 برابر با 18 مارچ 2018

نخستین نشست جمعیت با ارگ پایان یافت 12 جدی|دی 1396

 

نخستین نشست حزب جمعیت اسلامی با ارگ در مورد عطامحمد نور به پایان رسید.

صلاح‌الدین ربانی، محی‌الدین مهدی، ستار مراد و واقف حکیمی به نماینده‌گی از حزب جمعیت و حنیف اتمر، معصوم ستانکزی و سلام رحیمی به نماینده‌گی از حکومت در این مذاکره حضور داشتند.

یک منبع که نمی‌خواهد نامش فاش شود می‌گوید که این مذاکرات روی تعیین نماینده‌گان جمعیت بر کرسی‌های «دو وزارت، دو سفارت، یک ولایت و یک فرماندهی پولیس» بوده است.

منبع می‌افزاید که در نشست امروز صرفاً خواست‌های حزب جمعیت اسلامی به گوش ارگ رسانده شده و دو طرف در نشست‌های بعدی بیشتر گفت‌وگو خواهند کرد.

به گفتۀ منبع، شب گذشته صلاح‌الدین ربانی با عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت نشستی داشته و در بارۀ این مذاکرات رأی‌زنی کرده‌اند و رییس اجرایی نیز بر حل مسالمت‌آمیز این جنجال‌ها پافشاری کرده است.

این در حالی است که عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت امروز برای چندمین بار می‌گوید که حکومت برنامۀ ناامن‌سازی بلخ را روی دست دارد. او اما این بار از بریزوبپاش‌هایی در کابل سخن می‌زند و می‌گوید، نهادهای امنیت ملی و شورای امنیت ملی «افراد ولگرد» را در مهمان‌خانه‌های دولتی جمع کرده و به آن‌ها سلاح توزیع می‌کنند تا در برابر بلخ شورش کنند.