آدينه 29 جدی|دی 1396 برابر با 19 جنوری 2018

5 ولسوالی جوزجان دکتر زن ندارد 15 جدی|دی 1396

 

اعضای شورای ولایتی و باشنده‌گان پنج ولسوالی جوزجان می‌گویند، نبود دکتر زن و دوای کافی سبب می‌شود تا برخی مواقع مریضان‌شان را از دست دهند. آنان ریاست صحت عامۀ جوزجان را به بی‌توجهی و سهل‌انگاری متهم می‌کنند.

شیرمحمد نور، عضو شورای ولایتی جوزجان به سلام‌وطندار می‌گوید، پنج ولسوالی این ولایت دکتر زن و داروی کافی ندارد و این مشکل سبب شده تا بیماران پیش از رسیدن به شفاخانۀ مرکزی، جان دهند. او می‌گوید، مشکل نبود دکتر زن در این ولسوالی‌ها را در نشست‌های متعدد با مسؤولان حکومتی در میان گذاشته‌اند، اما این مشکل هنوز حل نشده است.

برخی از باشنده‌گان ولسوالی‌های قوش‌تپه، مردیان، قرقین، خماب و منگه‌جیکِ جوزجان نیز از نبود دکتر زن و دوای کافی در این ولسوالی‌ها شکایت دارند.

نعمت‌الله باشندۀ ولسوالی قرقین می‌گوید، نبود دکتر زن و دوای کافی سبب شده است که برخی از زنان حامله پیش از رسیدن به شفاخانۀ مرکزی جوزجان، جان دهند.

قربان توردی باشندۀ ولسوالی مردیان نیز می‌گوید، مراکز صحی دکتر زن ندارند و زنان با مشکلات زیادی روبه‌رو اند.

باشنده‌گان این ولسوالی‌ها از حکومت مرکزی می‌خواهند که در حل مشکل‌شان آنان را کمک کند.

دکتر فرید، معاون صحت عامۀ جوزجان مشکل نبود دکتر زن در ولسوالی‌های قرقین، مردیان، منگه‌جیک، قوش‌تپه و خماب را تأیید می‌کند، اما می‌گوید که باشنده‌گان این ولسوالی‌ها با مشکل کمبود دارو و تجهیزات پزشکی روبه‌رو نیستند.

معاون ریاست صحت عامۀ جوزجان اطمینان می‌دهد که به زودترین فرصت چندین دکتر زن را برای عرضۀ خدمات صحی با مزد بلند در این ولسوالی‌ها استخدام می‌کنند.