يک‌شنبه 27 حوت|اسفند 1396 برابر با 18 مارچ 2018

واپس‌گیری بیش از 112 هزار جریب زمین غصب‌شده در کندهار 21 جدی|دی 1396

 

مسؤولان اداره اراضی کندهار می‌گویند که آنان از سال 1387 خورشیدی به این‌سو، از میان 387 هزار جریب زمین غصب‌شده، بیش از 112 هزار جریب آن را پس گرفته‌اند.

نورالله نوری، رییس ادارۀ اراضی کندهار امروز (پنج‌شنبه) در یک نشست خبری در این ولایت می‌گوید که بیشتر زمین‌های ولسوالی‌های این ولایت غصب شده و آنان به همکاری فرماندهی پولیس کندهار، بیش از 112 هزار جریب آن را از نزد غاصبان پس گرفتند.

شماری از باشنده‌گان کندهار با این که از پس گرفتن زمین‌های غصب‌شده استقبال می‌کنند، اما به این روند به گونۀ شک می‌نگرند. آنان می‌گویند، تمامی زمین‌های غصب‌شده توسط زورمندان، باید پس گرفته شود.

عبدالله کاکر از باشنده‌گان کندهار می‌گوید، حکومت محلی باید زمین‌های غصب‌شده از نزد زورمندان پس بگیرد.

عزیز احمد از دیگر باشنده‌گان کندهار می‌گوید، پس گیری زمین‌های غصب‌شده اقدام نیک است و ما می‌خواهیم که این زمین‌ها به نیازمندان توزیع شود.

اما مسؤولان اداره اراضی کندهار می‌گویند که میان غاصبان هیچ فرقی قابل نیستند و هیچ فردی اجازۀ غصب زمین‌های دولتی را ندارد.

به گفتۀ مسؤولان این اداره، زمین‌های پس گرفته  شده، برای ساخت شهرکی برای آموزگاران و ساختمان نهادهای عدلی و قضایی 8 ولسوالی این ولایت اختصاص یافته و روند پس‌‎گیری زمین‌های غصب‌شده هنوز هم ادامه دارد.