آدينه 31 حمل|فروردین 1397 برابر با 20 اپریل 2018

افزایش 16 درصدی درآمد مستوفیت بدخشان 24 جدی|دی 1396

 

مسؤولان ادارۀ مستوفیت بدخشان می‌گویند، عواید این اداره در مقایسه به سال‌های پیش 16.4 درصد افزایش یافته است.

محمداسلم گداز، مستوفی بدخشان در گفت‌وگویی به سلام‌وطندار می‌گوید، در پی راه‌اندازی کمپاین‌های مالیه‌دهی و تلاش‌های کارکنان مستوفیت، درامد این اداره نظر به پلان داده شده از سوی وزارت مالیه 10.4 درصد و نسبت به سال گذشته 16.4 درصد افزایش یافته است.

به گفتۀ آقای گداز، مستوفیت بدخشان هنوز از معادن این ولایت هیچ درامدی ندارد و اگر معادن این ولایت از سوی حکومت استخراج شود، درامد این اداره افزایش چشم گیر خواهد داشت.

 

محمدنعیم مجیدی، فرمانده لوای دوم پیادۀ ارتش در بدخشان می‌گوید، معادن این ولایت در مناطقی قرار دارد که بیرون از کنترل نیروهای امنیتی است.

او می‌گوید: «معدن لاجورد در مناطق کران و منجان، معدن طلا در ولسوالی راغستان و کوهستان هستند که ارتش ملی در این مناطق نیست.»

مسؤولان ادارۀ مستوفیت بدخشان می‌‌افزایند، مجموع مصارف سالانۀ حکومت محلی این ولایت بیش از سه میلیارد و 810 میلیون افغانی است که درامد مستوفیت بدخشان کمتر از ده درصد هزینه‌های حکومت محلی را تأمین می‌کند.

به گفتۀ مسؤولان مستوفیت بدخشان، در صورت استخراج معادن این ولایت، حکومت محلی می‌تواند در راستای دست‌یابی به خودکفایی گامی به پیش بردارد.