دوشنبه 30 دلو|بهمن 1396 برابر با 19 فبروری 2018

محاصرۀ شهر فراه؛ هر شب 10 تا 15 پولیس کشته می‌شود 25 جدی|دی 1396

 

مقام‌های محلی ولایت فراه با انتقاد از حکومت مرکزی می‌گویند که هر شب 10 تا 15 تن از  نیروهای امنیتی در بخشی از شهر و ولسوالی‌های فراه از سوی طالبان به قتل میرسند، اما حکومت هیچ برنامه‌یی برای جلوگیری از قتل عام نیروهای امنیتی روی دست ندارد.

جمیله امینی، عضو شورای ولایتی فراه می‌گوید، از 2 ماه به این‌سو شهر فراه به محاصرۀ طالبان درآمده و طالبان هم با یورش بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی آنان را به گلوله می‌بندند که در آخرین مورد شب گذشته 8 پولیس کشته و 6 تن دیگر زخمی شدند.

محمدیونس رسولی، معاون والی فراه با تأیید محاصرۀ شهر فراه از سوی طالبان می‌گوید که دروازه‌های شمال، جنوب، شرق و غرب شهر فراه در محاصرۀ طالبان قرار دارد و هر شب 10 تا 15 تن از نیروهای امنیتی در حومه‌های شهر از سوی طالبان کشته می‌شوند.

به گفتۀ آقای رسولی، آنان بارها چالش‌های امنیتی را با مقام‌های مرکزی شریک ساخته‌اند، اما حکومت مرکزی تاکنون هیچ توجهی نکرده است.

جواد تابش، فعال مدنی فراه با ابراز نگرانی از محاصرۀ شهر فراه و تلفات سنگین نیروهای امنیتی می‌گوید که طالبان هر شب به پاسگاه‌های امنیتی که در 2 کیلومتری دفتر مقام‌ ولایت و فرماندهی پولیس فراه موقعیت دارند، حمله‌ور می‌شوند و شماری از نیروهای امنیتی را به قتل می‌رسانند.

تلاش کردیم دیدگاه مقام‌های امنیتی فراه را نیز با خود داشته باشیم، اما موفق به این کار نشدیم.

نصرت رحیمی، معاون سخنگو وزارت داخله تصرف شهر فراه را رد می‌کند و می‌گوید، برنامه‌هایی برای پاک‌سازی فراه روی دست دارند.