چهارشنبه 2 حوت|اسفند 1396 برابر با 21 فبروری 2018

خدمات باز؛ پلی میان مردم و حکومت محلی 26 جدی|دی 1396

 

برنامه‌یی زیر نام روند خدمات باز به هدف حل مشکلات مردم در هلمند ایجاد شده است و در حال حاضر 4 مشاور در این برنامه در مرکز و ولسوالی گریشک هلمند کار می‌کنند.

این مشاوران به مردم رهنمایی می‌‌کنند تا کارهای‌شان را در اداره‌های دولتی به زودترین فرصت انجام دهند و مردم نیز می‌توانند که مشکلات‌شان را با این مشاوران در میان بگذارند و خواهان همکاری شوند.

حیات‌الله حیات، والی هلمند می‌گوید که این برنامه سبب کاهش فساد خواهد شد و مشکلات مردم را نیز حل می‌کند. به گفتۀ او: «به هدف تقویت خدمات، حل مشکلات مردم و نزدیکی مردم با مقام‌های محلی این برنامه را راه‌اندازی کردیم.»

والی هلمند می‌افزاید، با فعال‌شدن این خدمات، مشکلات مردم به زودترین فرصت حل خواهد شد و به خواست‌های‌شان نیز رسیده‌گی می‌شود.
عطاالله افغان، رییس شورای ولایتی هلمند با استقبال از آغاز برنامۀ خدمات باز برای هلمندیان می‌گوید، مردم مشکلات زیادی دارند و با ایجاد این برنامه، روند کارهای اداری آسان خواهد شد.

برنامۀ خدمات باز در حالی در هلمند آغاز می‌شود که از چند سال به این‌سو باشنده‌گان این ولایت از خدمات دولتی ناراض اند و اکنون دیده شود که راه‌اندازی چنین برنامه‌یی مشکلات آنان را حل خواهد کرد یا نه.