دوشنبه 30 دلو|بهمن 1396 برابر با 19 فبروری 2018

سه روز کار برای چهل به بالا 1 دلو|بهمن 1396

 

هرچند معمولاً با بلندرفتن سن، تجربه و دانش فرد نیز افزایش می‌یابد، اما قدرت تمرکز کاهش می‌یابد و حافظه ضعیف می‌شود. تحقیق انجام شده در دانشگاه ملبورن استرالیا بر روی 3500 زن و 3000 مرد چهل ساله به بالا، نشان می‌دهد که 30 ساعت کار در هفته برای افراد این ردۀ سنی کمک می‌کند تا عملکرد شناختی بهتری داشته باشند.

این تحقیق نشان داده، افرادی که در هفته بیش از 55 ساعت کار می‌کنند، سرعت عملکرد شناختی‌شان نسبت به افرادی که کمتر کار می‌کنند زودتر کاهش می‌یابد. البته بعضی از قابلیت‌های تحریک و واکنش فکری در افراد مسن افزایش می‌یابد؛ از آن جمله می‌توان به حل پازل‌ و حل جدول کلمات متقاطع اشاره کرد.

پروفیسور ام.سی کینزی می‌گوید که بسیاری از کشورها قصد دارند سن تقاعد را افزایش دهند؛ این سیاست به نوعی بر افراد فشار وارد می‌کند تا بیشتر کار کنند.  او می‌گوید، افراد مسن در یک هفته حداکثر 3 روز باید کار کنند.

به باور آقای کینزی،مرزی کوچک بین فعال نگه داشتن مغز از لحاظ فکری و زیاد کار کردن وجود دارد. زیاد کردن ساعات کاری سبب اضطراب و بروز بیماری‌های روحی می‌شود. این روانپزشک تأکید می‌کند که افراد مسن باید چهار ساعت در روز کار کنند نه بیشتر.

تعیین کار سبک و نیم‌روزی برای افراد بالای چهل سال، سبب کنش مغزی در این افراد می‌شود و آن‌ها را از خسته‌گی می‌رهاند.


برای معلومات بیشتر سری بزنید به لینک زیر

https://www.peacequarters.com/study-people-over-40-should-only-work-3-days-in-a-week/