چهارشنبه 2 حوت|اسفند 1396 برابر با 21 فبروری 2018

نگرانی باشنده‌گان پکتیا از کمبود مراکز صحی 7 دلو|بهمن 1396

 

شماری از باشنده‌گان ولسوالی سمکنی پکتیا می‌گویند که کمبود مراکز درمانی و پزشک در این ولسوالی آنان را با مشکلات فراوانی روبه‌رو ساخته است.

بهادرخان از باشنده‌گان ولسوالی سمکنی به سلام‌وطندار می‌گوید، آنان در ولسوالی‌شان با مشکلات زیادی روبه‌رو اند و زمانی که مریض‌های‌شان را به شفاخانۀ ولایتی انتقال می‌دهند، به خوبی درمان نمی‌شوند.

حاجی سخی یکی دیگر از باشنده‌گان این ولسوالی می‌گوید، در این شفاخانه یک دکتر و یک آمبولانس وجود دارد که برای مردم کافی نیست. به گفتۀ او، روزانه نزدیک به صد بیمار انتظار این دکتر را می‌کشند، اما این دکتر برای تمامی مریضان رسیده‌گی نمی‌تواند.

عبدالقدوس، آمر شفاخانۀ ولسوالی سمکنی با تأیید گفته‌های باشنده‌گان این ولسوالی از تلاش‌ها برای حل مشکلات آنان سخن می‌زند. او می‌گوید، مشکلات مردم را با حکومت مرکزی در میان گذاشته‌اند و به زودی این مشکلات حل می‌شود.

ولایت‌خان احمدزی، رییس صحت عامۀ پکتیا می‌گوید، شمار باشنده‌گان ولسوالی سمکنی رو به افزایش است و شفاخانۀ 20 بستر برای آنان بسنده نیست.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه نزدیک به یک‌ماه پیش در سفری به پکتیا به باشندگان ولسوالی سمکنی وعده سپرد که شفاخانۀ ملکی ولسوالی سمکنی را ارتقاء می‌دهند.