دوشنبه 30 دلو|بهمن 1396 برابر با 19 فبروری 2018

اسلام‌آباد میزبان هیأت بلندپایۀ کابل 11 دلو|بهمن 1396

 

شاه‌حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری می‌گوید، هیأتی متشکل از وزیر داخله و رییس عمومی امنیت ملی به پاکستان سفر کرده است تا اسنادی از دخالت آن کشور در امور داخلی افغانستان را به مقام‌های پاکستان تحویل دهد.  

شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری به سلام‌وطندار می‌گوید، ویس‌احمد برمک، وزیر امور داخله و معصوم استانکزی، رییس امنیت ملی به اسلام‌آباد رفته‌اند تا اسنادی را که نشان دهندۀ حمایت پاکستان از هراس‌افگنان است، به مقام‌های آن کشور بسپارند.

در پی حملۀ تروریستی روز شنبه در کابل، روابط میان افغانستان و پاکستان تیره‌تر از پیش شده است.

رسانه‌های پاکستانی روز گذشته گزارش دادند که شاهد خاقان عباسی، نخست‌وزیر پاکستان می‌خواسته با رییس جمهور غنی تماس تلیفونی داشته باشد؛ اما آقای غنی حاضر به گفت‌وگو نشده است.

اما حضرت عمر زاخیلوال، سفیر افغانستان در پاکستان می‌گوید، نخست‌وزیر پاکستان تماسی با رییس جمهور غنی نداشته بلکه پیامی به رییس جمهور فرستاده و پس از این پیام، آقای غنی اقدام به فرستادن هیأت به اسلام‌آباد کرده است.

از سوی دیگر، در حالی که محمد فیصل، سخنگوی وزارت خارجۀ پاکستان گفته است که یک گروه 27 نفری هراس‌افگنان را در ماه نوامبر سال گذشتۀ میلادی به حکومت افغانستان سپرده‌اند؛ مقام‌های حکومت افغانستان این خبر را رد کرده‌اند.