دوشنبه 30 دلو|بهمن 1396 برابر با 19 فبروری 2018

رییس فدراسیون فوتبال به خاطر طرز پوشش دختران تیم ملی عذرخواهی کرد 25 دلو|بهمن 1396

 

کرام‌الدین کریم، رییس فدراسیون فوتبال افغانستان به خاطر طرز پوشش تیم فوتبال دختران در مسابقات تمرینی با تیم اردن پوزش خواست.

 آقای کریم می‌گوید که دختران افغانستان باید هنگام بازی در رقابت‌ها و لو تمرینات مقدماتی، فرهنگ و رسم‌ورواج افغانستان را زیر پا نگذارند.

رییس فدراسیون فوتبال کشور با اشاره به بازی‌های تمریناتی تیم فوتبال دختران در کشور اردن می‌گوید که «متأسفانه» این تیم توجهی به حساسیت‌ها نکرده و او به نمایندگی از فدراسیون فوتبال از مردم افغانستان معذرت می‌خواهد.

تیم ملی دختران افغانستان در دو بازی تمریناتی در برابر تیم اردن در روزهای دوم و پنجم ماه فبروری به مصاف تیم اردن رفت؛ در این بازی اما بازیکنان افغانستان با پوششی ظاهر شدند که انتقادهای زیادی را میان کاربران اجتماعی و مردم افغانستان برانگیخت.  تیم فوتبال دختران افغانستان هر دوی این بازی را با نتیجه‌های 5-0 و 6-0 به تیم حریف واگذار کرد.

فدراسیون فوتبال افغانستان سال 2016 اعلام کرد که با همکاری شرکت هومل(Hummel)  دانمارک، لباس ویژه‌ی تیم ملی فوتبال زنان را طراحی کرده است. بر روی پیراهن‌های تیم ملی مردان و زنان افغانستان عکس شیر طراحی شده و فدراسیون فوتبال افغانستان گفته به دلیل جذابیت آن است.