شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

دونالد ترامپ؛ بدترین رییس جمهور تاریخ آمریکا 1 حوت|اسفند 1396

 

در نظرسنجی امسال پژوهشگران ایالات متحده‌ی آمریکا، دونالد ترامپ در پایین‌ترین رتبه‌ی فهرست رییسان جمهور ایالات متحده قرار گرفت و بدترین رییس جمهور این کشور شناخته شد.

این نظرسنجی با شرکت 170 عضو سیاست اجرایی انجمن علوم سیاسی آمریکا که گروهی از پژوهشگران در بخش بررسی اقدام‌های ریاست جمهوری آمریکا هستند، انجام شد.

در این نظرسنجی از پژوهشگران و کارشناسان خواسته شد با توجه به عملکرد رییسان جمهور آمریکا، به آن‌ها امتیازی بین صفر تا صد دهند. بر این اساس، ترامپ با کسب میانگین امتیاز 12.34، بدترین رییس جمهور آمریکا شناخته شد؛ این امتیاز با توجه به عملکرد ترامپ در یک سال ریاست جمهوری او اتخاذ شده است.

اندریو جانسون، فرانکلن پیرس، ویلیام هاریسون و بوچانان به ترتیب پس از ترامپ در پایین فهرست قرار دارند. آبراهام لنکلن، جورج واشنگتن، فرانکلن دیلانو روزولت، تئودور روزولت، توماس جفرسون، هری ترومن و دویات ایزنهاور به ترتیب مقام‌های اول تا هفتم این فهرست را از آن خود کرده‌اند.

فرمان مهاجرتی ترامپ، دستور ساخت دیوار مرزی، سیاست‌های اقتصادی و اقدامات نادرست وی به گفته‌ی پژوهشگران در عرصه‌ی بین‌الملل از مهمترین علل کسب پایین‌ترین امتیاز برای او بوده است.

بارک اوباما، رییس جمهور پیشین آمریکا در نظرسنجی قبلی مقام 18ام را داشت، اما این بار با ده رده صعود در مقام هشتم ایستاده است.

از میان اشتراک‌کنندگان این نظرسنجی 57.2 درصد دموکرات، 12.7 درصد جمهوری‌خواه و 27.1 درصد آزادی‌خواهان بوده‌اند.