شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

رحمانی: فاریاب به زودی سقوط خواهد کرد 12 حوت|اسفند 1396

 

محمد طاهر رحمانی رییس شورای ولایتی فاریاب مدعی است که اکثر بخش‌های ولایت فاریاب در کنترل مخالفان مسلح است و این ولایت به زودی سقوط خواهد کرد. او می‌گوید که این موضوع را با اداره‌ی محلی ولایت در میان گذاشته؛ اما اداره محلی به گفته‌های او توجه نمی‌کند.

به گفته‌ی رییس شورای ولایتی فاریاب، از هر ولسوالی تنها 2 تا 3 قریه در کنترل دولت است و دیگر قریه‌ها در اختیار مخالفان مسلح است. او اضافه می‌کند که اگر مسوولان به هشدارهای او توجه نکند با برپایی تظاهرات صدای خود را به گوش مسوولان و جهانیان می‌رساند تا فاریاب به سرنوشت قندوز گرفتار نشود.

اما جاوید بیدار سخنگوی والی فاریاب سخنان رییس شورای ولایتی فاریاب را رد کرده و آن را آب ریختن به آسیاب دشمن می‌خواند. او می‌گوید فاریاب سقوط نمی‌کند؛ زیرا عملیات نظامی در آینده‌ی نزدیک انجام خواهد شد.

کریم یورش سخنگوی قومندانی امینه نیز ادعاهای رییس شورای ولایتی را رد می‌کند و می‌افزاید، عملیات پاکسازی جریان دارد و فاریاب سقوط نمی‌کند.

اما شهروندان فاریاب از حضور طالبان در بسیاری از بخش‌های این ولایت ابراز نگرانی کرده می‌گویند که شهر میمنه به زندان تبدیل شده؛ زیرا نظامیان و غیرنظامیان نمی‌توانند بیرون از شهر بروند.  

این گفته‌ها در حالی بیان می‌شود که جنرال امان الله مبین قومندان قول اردوی 209 شاهین در سفری که هفته پیش به شهر میمنه داشت، به شهروندان این ولایت اطمینان داد که تا یک ماه دیگر فاریاب را به یکی از ولایت‌های امن کشور مبدل خواهد کرد. او به مردم قول داد که  برای پاکسازی این ولایت عملیات گسترده‌یی را در آینده‌ی نزدیک شروع خواهد کرد.