شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

فرماندهی پولیس انار دره به دست طالبان افتاد 21 حوت|اسفند 1396

 

شماری از اعضای شورای ولایتی فراه به سلام وطندار می‌گویند که از ساعت 2 شب گذشته طالبان بر ولسوالی انار دره‌ حمله کردند و بامداد امروز توانستند فرماندهی پولیس این ولسوالی را در اختیار بگیرند.

تصاویری که از محل درگیری به رسانه‌ها رسیده است، نشان می‌دهد که طالبان فرماندهی پولیس انار دره را تصرف کرده اند.

دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه به سلام وطندار گفت که در حال حاضر طالبان تلاش دارند تا ساختمان ولسوالی و یک پایگاه اردوی ملی را که در دروازه‌ی شمالی این ولسوالی قرار دارند، در اختیار بگیرند.

به گفته‌ی او تاکنون هیچ کمکی به نیروهای امنیتی نرسیده، او از حکومت می‌خواهد که هرچه زود تر نیروی کمکی به این ولسوالی بفرستد.

جمیله امینی عضو دیگر شورای ولایتی فراه می‌گوید که قومندان امنیه این ولسوالی همراه با چهار تن از افرادش در این حمله زخمی شده اند. او نیز می‌گوید که اگر نیروهای کمکی به این ولسوالی نرسد، نیروهای امنیتی بیشتر تلفات می‌دهند.

اما قدرت الله فاروقی فعال مدنی در ولایت فراه به سلام وطندار می‌گوید که طالبان علاوه بر فرماندهی امنیه این ولسوالی، ساختمان ولسوالی و مدیریت امنیت ملی این ولسوالی را نیز تصرف کرده اند.

درهمین حال ناصرمهری سخنگوی والی فراه حمله‌ی طالبان بر ولسوالی اناره دره را تایید کرده می‌گوید که طالبان در 3 کیلومتری ساختمان ولسوالی رسیده اند و درگیری به شدت ادامه دارد.

او می‌افزاید، که نیروهای کمکی از طریق هوا و زمین به این ولسوالی فرستاده شده اند.

مهری می افزاید، طالبان بخش های از این ولسوالی را ماین گذاری کرده اند که این مسئله عملیات نیروهای امنیتی را کند کرده است.

به گفته‌ی سخنگوی والی فراه، از تلفات نیروهای امنیتی تاکنون اطلاع دقیقی در دست نیست.