پنج شنبه, 06 قوس 1393

محمدعمر داوودزی وزیر امور داخله، دیروز در جلسه شورای امنیت ملی از افزایش تخطی های سرحدی به ویژه ازدیاد حملات از آن سوی خط دیورند خبر داد.
وزیر امور داخله گفت، در چند روز اخیر به صورت منظم و سیستماتیک حملات بالای پوسته های سرحدی افغان صورت گرفته است.
در جلسه شورای امنیت ملی به وزارت خارجه وظیفه سپرده شد تا این مساله را از مجرای دیپلماتیک دنبال کند.
در پی این مساله وزارت خارجه از احضار سفیر پاکستان امروز خبر داد.
احمدشکیب مستغنی سخنگوی وزارت خارجه کشور امروز در نشست خبریی گفت: « این وزرات نگرانی خود را بخاطر حملات از سوی مرز پاکستان به افغانستان ابراز میکند، وزرات خارجه امروز سفیر پاکستان مقیم در کابل را در این وزرات فرا خوانده تا نگرانی شدید و اعتراض افغانستان را مبنی به افزایش تخطی ها مرزی و حملات از آن سوی خط دیورند بالای پوسته ها پولیس افغان از طریق سفیر پاکستان به این کشور برساند.»
 سخنگوی وزارت خارجه افزود، رییس جمهور کرزی در گفتگویی که با جان کری وزیر خارجه امریکا داشت، از وی خواست که بالای پاکستان فشار بیاورد تا برای همکاری در تامین ثبات و صلح در منطقه و افغانستان جدی عمل کند.
نگرانی از افزایش حملات در مرز کشور در حالی مطرح می‌گردد که روز گذشته نیز پاسگاه پولیس سرحدی در کنر آماج قرار گرفت.
مسوولان گفته‌اند که یک سرباز سرحدی در این حمله تهاجمی جان باخته و  هفت مهاجم نیز کشته شده‌اند.
وحیده فیضی – کابل

نظــــر (1)

500 حرف باقی مانده

Cancel or

  • حاجی صبور
    زنده باد نیروهای غیور افغانستان که جان شرین خود را فدای ناموس و خاک میکنند مرگ به خرم جاسوس و غلام پنجابی و دیگر مزدوران پنجابی رویشان تا ابد سیاه باشد . امید خبر گزاری های محترم داخلی دیگر به جای کلمه کشته شده مخالفین دولت کلمه مردار را اسیتفاده کنند و به برای نیرو های دولتی کلمه شهید را ایستفاده کنند چرا بخاطر دفاع از ناموس ووطن این سربازان غیور جان دادند وجیبه انسانی و اسلامی خود را مطابق قران انجام داده حفاظت از ناموس و خاک وظیفه هر مسلمان هست .حاجی صبور